DAmTRUPPEN

ÖSK FOTBOLl

LAGBILD 2020

Överst fr. v. George Papachristou, Elin Sjösten, Anna Meijer, Emma Pettersson, Lisa Aronsson, Agnes Andersson, Caroline Zandén, Amanda Nordenby, Lova Händel, Eila Wennerholm, Isabelle Fredriksson, Matilda Wennberg, Mathias Dimberg.

Nederst fr. v. Olivia Rundberg, Ebba Cabander, Moa Arlebo, Anna Sandberg, Olivia Puhls, Lisa Davidsson, Antonia Jalkinger, Jenny Börjesson, Michaela Törnquist, Ebba Lundqvist, Cornelia Karlsson.

Tabellen DivISION 1 Södra Svealand

LagMVOFGMIM+/-P
1IFK Norrköping FK1110105745331
2Tyresö FF1191137102728
3Smedby AIS117133022822
4Stuvsta IF117042320321
5Enskede IK1161428161219
6Örebro SK Söder116142018219
7Stureby FF115152231-916
8IK Tun113171919010
9Boo FF113171934-1510
10Älta IF112272240-188
11Telge United FF112181148-377
12Lindö FF110110733-261

matcher DivISION 1 Södra Svealand

Behrn Arena

2020-04-13 14:00

Örebro SK Söder
Inst.
Tyresö FF

SUEZ Arena

2020-04-18 15:00

Smedby AIS
Inst.
Örebro SK Söder

Behrn Arena

2020-04-26 17:00

Örebro SK Söder
Inst.
Telge United FF

Älta IP 1

2020-05-02 13:00

Älta IF
Inst.
Örebro SK Söder

Grönpepparparkens IP A

2020-05-09 14:00

Örebro SK Söder
Inst.
IK Tun

Gubbängens IP 1

2020-05-17 17:00

Stureby FF
Inst.
Örebro SK Söder

Grönpepparparkens IP A

2020-05-21 14:00

Örebro SK Söder
Inst.
Stuvsta IF

Boovallen 1

2020-05-30 13:00

Boo FF
Inst.
Örebro SK Söder

Grönpepparparkens IP A

2020-06-07 17:00

Örebro SK Söder
Inst.
IFK Norrköping FK

Fastighetsteknik Arena

2020-06-14 14:00

Lindö FF
Inst.
Örebro SK Söder

Tyresövallen 1

2020-06-14 14:00

Tyresö FF
3 - 1
Örebro SK Söder

Grönpepparparkens IP A

2020-06-17 19:30

Örebro SK Söder
Inst.
Enskede IK

Grönpepparparkens IP A

2020-06-27 14:00

Örebro SK Söder
2 - 1
Smedby AIS

Södertälje Fotbollsarena

2020-08-08 15:00

Telge United FF
0 - 6
Örebro SK Söder

Grönpepparparkens IP A

2020-08-15 14:00

Örebro SK Söder
3 - 2
Älta IF

Enstaberga IP

2020-08-22 12:00

IK Tun
3 - 0
Örebro SK Söder

Grönpepparparkens IP A

2020-08-29 14:00

Örebro SK Söder
1 - 1
Stureby FF

Stuvsta IP 1

2020-09-05 13:00

Stuvsta IF
1 - 3
Örebro SK Söder

Grönpepparparkens IP A

2020-09-12 14:00

Örebro SK Söder
2 - 0
Boo FF

Östgötaporten

2020-09-19 13:00

IFK Norrköping FK
5 - 0
Örebro SK Söder

Grönpepparparkens IP A

2020-09-26 14:00

Örebro SK Söder
1 - 0
Lindö FF

Enskede IP 1

2020-10-04 14:00

Enskede IK
2 - 1
Örebro SK Söder

DATUM

Text

MATCH

RESULTAT

PLATS

MATCHRAPPORT

HUVUDPARTNER ÖSK FOTBOLL Dam

© Örebro sportklubb Stolthet, hjärta och passion sedan 1908