Spelschema HERR

MISSA INTE EN MINUT

Matcher Herr 2022

Behrn Arena

Måndag 10 oktober 19:00

Örebro SK
-
Dalkurd FF
Seriematch · Behrn Arena

Vångavallen

Måndag 17 oktober 19:00

Trelleborgs FF
-
Örebro SK
Seriematch · Vångavallen

Örjans vall

Tisdag 25 oktober 19:00

Halmstads BK
-
Örebro SK
Seriematch · Örjans vall

Behrn Arena

Lördag 29 oktober 15:00

Örebro SK
-
Landskrona BoIS
Seriematch · Behrn Arena

Stadsparksvallen

Lördag 05 november 17:00

Jönköpings Södra
-
Örebro SK
Seriematch · Stadsparksvallen

Tunavallen

Lördag 01 oktober 13:00

AFC Eskilstuna
0 - 1
Örebro SK

Behrn Arena

Lördag 17 september 15:00

Örebro SK
5 - 2
Västerås SK FK

Jämtkraft Arena

Lördag 10 september 15:00

Östersunds FK
2 - 0
Örebro SK

Behrn Arena

Söndag 04 september 15:00

Örebro SK
0 - 0
Norrby IF

Skytteholms IP

Onsdag 31 augusti 19:00

Vasalunds IF
0 - 1
Örebro SK

Bravida Arena

Söndag 28 augusti 13:00

Utsiktens BK
1 - 2
Örebro SK

Behrn Arena

Tisdag 23 augusti 19:00

Örebro SK
0 - 1
Skövde AIK

Visma Arena

Tisdag 16 augusti 19:00

Östers IF
1 - 1
Örebro SK

Moabvallen

Onsdag 10 augusti 18:30

Yxhults IK
3 - 1
Örebro SK

Behrn Arena

Måndag 08 augusti 19:00

Örebro SK
0 - 1
Örgryte IS

Grimsta IP

Onsdag 03 augusti 19:00

IF Brommapojkarna
2 - 1
Örebro SK

Behrn Arena

Lördag 30 juli 15:00

Örebro SK
1 - 3
IK Brage

Behrn Arena

Söndag 24 juli 15:00

Örebro SK
2 - 0
Utsiktens BK

Studenternas

Lördag 16 juli 15:00

Dalkurd FF
0 - 2
Örebro SK

Behrn Arena

Tisdag 12 juli 19:00

Örebro SK
2 - 2
Trelleborgs FF

Gamla Ullevi

Tisdag 05 juli 19:00

Örgryte IS
2 - 0
Örebro SK

Landskrona IP

Måndag 27 juni 19:00

Landskrona BoIS
2 - 1
Örebro SK

Norvalla

Torsdag 23 juni 18:30

Nora BK
2 - 4
Örebro SK

Spånga IP

Söndag 19 juni 15:00

AIK
3 - 2
Örebro SK

Behrn Arena

Söndag 29 maj 15:00

Örebro SK
0 - 2
IF Brommapojkarna

Behrn Arena

Måndag 23 maj 19:00

Örebro SK
1 - 0
AFC Eskilstuna

Södermalms IP

Onsdag 18 maj 19:00

Skövde AIK
0 - 0
Örebro SK

Behrn Arena

Lördag 14 maj 13:00

Örebro SK
2 - 1
Östers IF

Behrn Arena

Måndag 09 maj 19:00

Örebro SK
1 - 0
Östersunds FK

Iver Arena

Söndag 01 maj 13:00

Västerås SK FK
2 - 1
Örebro SK

Behrn Arena

Tisdag 26 april 19:00

Örebro SK
0 - 2
Halmstads BK

Borås Arena

Måndag 18 april 15:00

Norrby IF
0 - 2
Örebro SK

Behrn Arena

Tisdag 12 april 19:00

Örebro SK
3 - 1
Jönköpings Södra

Borlänge Energi Arena

Måndag 04 april 19:00

IK Brage
3 - 0
Örebro SK

Behrn Arena

Lördag 26 mars 15:00

Örebro SK
0 - 5
Degerfors IF

Idrottsparken Motala

Fredag 18 mars 16:30

Motala AIF
0 - 2
Örebro SK

Behrn Arena

Lördag 12 mars 15:00

Örebro SK
0 - 2
Västerås SK

Skytteholms IP

Måndag 07 mars 19:00

AIK
1 - 1
Örebro SK

Behrn Arena

Söndag 27 februari 15:00

Örebro SK
1 - 3
Örgryte IS

Olympiafältet

Söndag 20 februari 13:00

Eskilsminne IF
0 - 0
Örebro SK

PlatinumCars Arena

Söndag 13 februari 18:00

IFK Norrköping
2 - 0
Örebro SK

Studenternas IP

Lördag 22 januari 14:00

IK Sirius
2 - 1
Örebro SK
© ÖSK Elitfotboll AB Stolthet, hjärta och passion sedan 1908