ÖSK Akademi

P17

TABELL P17 Allsvenskan Södra

LagMVOFGMIM+/-P
1Mjällby AIF43101851310
2Malmö FF43101551010
3Halmstads BK4301177109
4BK Häcken430112669
5Trelleborgs FF430110649
6Helsingborgs IF421113857
7IFK Göteborg421110827
8Jönköpings Södra IF41217525
9IF Elfsborg41216605
10Lunds BK4103715-83
11Örebro SK FK4103513-83
12IFK Norrköping FK4013816-81
13Örgryte IS Fotboll4013818-101
14Kalmar FF4004321-180


MATCHER P17 Allsvenskan Södra

Behrn Arena

2020-04-04 15:00

Örebro SK FK
Inst.
Örgryte IS Fotboll

Gothia Park konstgräs

2020-04-13 16:00

BK Häcken
Inst.
Örebro SK FK

Behrn Arena

2020-04-17 19:00

Örebro SK FK
Inst.
Jönköpings Södra IF

Östgötaporten

2020-04-25 18:30

IFK Norrköping FK
Inst.
Örebro SK FK

Behrn Arena

2020-05-02 14:00

Örebro SK FK
Inst.
Kalmar FF

Borås Arena 2 konstgräs

2020-05-10 14:00

IF Elfsborg
Inst.
Örebro SK FK

Behrn Arena

2020-05-21 14:00

Örebro SK FK
Inst.
Trelleborgs FF

Olympiafältet Plan 6

2020-05-24 15:00

Helsingborgs IF
Inst.
Örebro SK FK

Behrn Arena

2020-05-30 13:00

Örebro SK FK
Inst.
Malmö FF

Prioritet Serneke Arena Konstgräs

2020-06-07 14:00

IFK Göteborg
Inst.
Örebro SK FK

Behrn Arena

2020-06-13 12:00

Örebro SK FK
Inst.
Halmstads BK

Strandvallen

2020-06-13 16:00

Mjällby AIF
5 - 2
Örebro SK FK

Behrn Arena

2020-06-20 16:00

Örebro SK FK
3 - 0
Lunds BK

Klostergårdens IP, centrumplan

2020-06-21 16:00

Lunds BK
Inst.
Örebro SK FK

Behrn Arena

2020-06-24 15:30

Örebro SK FK
Inst.
Mjällby AIF

Halmstad Arena P2

2020-06-26 15:30

Halmstads BK
5 - 0
Örebro SK FK

Behrn Arena

2020-08-03 15:00

Örebro SK FK
0 - 3
BK Häcken

Hammarviken Arena

2020-08-08 15:00

Örgryte IS Fotboll
Örebro SK FK

Junebäckens IP - Konstgräs

2020-08-16 12:00

Jönköpings Södra IF
Örebro SK FK

Behrn Arena

2020-08-21 19:00

Örebro SK FK
IFK Norrköping FK

Gasten IP

2020-08-29 14:00

Kalmar FF
Örebro SK FK

Behrn Arena

2020-09-06 13:00

Örebro SK FK
IF Elfsborg

Vångavallen, Trelleborg C-plan

2020-09-13 15:00

Trelleborgs FF
Örebro SK FK

Behrn Arena

2020-09-19 14:00

Örebro SK FK
Helsingborgs IF

Behrn Arena

2020-09-26 13:00

Örebro SK FK
IFK Göteborg

Malmö Stadionområdet plan 7

2020-10-04 14:00

Malmö FF
Örebro SK FK
© Örebro sportklubb Stolthet, hjärta och passion sedan 1908