Spelschema

MISSA INTE EN MINUT

Spelschema 2019

Behrn Arena

Fredag 18 januari 18:00

Örebro SK
4 - 2
FC Linköping City

Behrn Arena

Fredag 25 januari 15:30

Örebro SK
3 - 2
IK Sirius

Dubai

Onsdag 30 januari 16:00

FC Köpenhamn
0 - 0
Örebro SK

Dubai

Måndag 04 februari 12:30

Örebro SK
2 - 2
Pakhtakor Tashkent

Behrn Arena

Lördag 09 februari 14:00

Örebro SK
1 - 0
Degerfors IF

Behrn Arena

Lördag 16 februari 16:00

Örebro SK
2 - 1
GAIS

Rosvalla KGA

Söndag 24 februari 15:00

Nyköpings BIS
1 - 0
Örebro SK

Behrn Arena

Söndag 03 mars 17:00

Örebro SK
3 - 3
IFK Göteborg

Borås Arena

Fredag 15 mars 15:00

IF Elfsborg
2 - 0
Örebro SK

Behrn Arena

Lördag 23 mars 14:00

Örebro SK
1 - 0
IFK Mariehamn

Falcon Alkoholfri Arena

Söndag 31 mars 15:00

Falkenbergs FF
1 - 0
Örebro SK

Behrn Arena

Måndag 08 april 19:00

Örebro SK
0 - 3
Djurgården

Tunavallen

Fredag 12 april 19:00

AFC Eskilstuna
1 - 1
Örebro SK

Behrn Arena

Fredag 19 april 16:00

Örebro SK
2 - 1
AIK

Borås Arena

Onsdag 24 april 19:00

IF Elfsborg
4 - 2
Örebro SK

Behrn Arena

Måndag 29 april 19:00

Örebro SK
1 - 1
Kalmar FF

Behrn Arena

Söndag 05 maj 17:30

Örebro SK
2 - 3
Hammarby

NP3 Arena

Lördag 11 maj 18:00

GIF Sundsvall
1 - 2
Örebro SK

Behrn Arena

Torsdag 16 maj 19:00

Örebro SK
1 - 2
IFK Norrköping

Jämtkraft Arena

Måndag 20 maj 19:00

Östersunds FK
1 - 3
Örebro SK

Behrn Arena

Måndag 27 maj 19:00

Örebro SK
-
IK Sirius
Allsvenskan · Behrn Arena

Gamla Ullevi

Lördag 01 juni 16:00

IFK Göteborg
-
Örebro SK
Allsvenskan · Gamla Ullevi

Behrn Arena

Fredag 28 juni 18:00

Örebro SK
-
Helsingborgs IF
Allsvenskan · Behrn Arena

Stadion

Lördag 06 juli 18:00

Malmö FF
-
Örebro SK
Allsvenskan · Stadion

Bravida Arena

Söndag 14 juli 15:00

BK Häcken
-
Örebro SK
Allsvenskan · Bravida Arena

Behrn Arena

Lördag 20 juli 16:00

Örebro SK
-
Falkenbergs FF
Allsvenskan · Behrn Arena

Olympia

Måndag 29 juli 19:00

Helsingborgs IF
-
Örebro SK
Allsvenskan · Olympia

Behrn Arena

Måndag 05 augusti 19:00

Örebro SK
-
IFK Göteborg
Allsvenskan · Behrn Arena

Guldfågeln Arena

Måndag 12 augusti 19:00

Kalmar FF
-
Örebro SK
Allsvenskan · Guldfågeln Arena

Behrn Arena

Söndag 18 augusti 15:00

Örebro SK
-
BK Häcken
Allsvenskan · Behrn Arena

Studenternas IP

Lördag 24 augusti 16:00

IK Sirius
-
Örebro SK
Allsvenskan · Studenternas IP

Behrn Arena

Lördag 31 augusti 16:00

Örebro SK
-
AFC Eskilstuna
Allsvenskan · Behrn Arena
© Örebro sportklubb Stolthet, hjärta och passion sedan 1908